Wakacje w Grecji – taniec i Ouzo

Na wakacjach w Grecji

Grecja jest krajem dość zróżnicowanym pod względem klimatu. Ma to odzwierciedlenie w występujących na jej ziemiach gatunkach fauny. Z jednej strony, można tutaj spotkać zwierzęta charakterystyczne dla całego pasa Europy Środkowej. Większość z nich jest nam doskonale znana, również z naszych lasów. Są to przede wszystkim jelenie, sarny, dziki, bociany, jaskółki czy pustułki. Z drugiej zaś strony, w Grecji można spotkać przedstawicieli świata zwierząt charakterystycznych dla klimatu śródziemnomorskiego. Częstym widokiem są żółwie oraz licznie występujące gady i płazy. Trzeba przyznać, że żywa przyroda opisywanego kraju potrafi zaskoczyć. Warto wspomnieć, że w wodach można spotkać ośmiornice, które są bardzo interesującymi stworzeniami. Nic dziwnego, że Grecję chętnie odwiedzają biolodzy, przeprowadzający badania na poszczególnych gatunkach fauny. Bez wątpienia będziemy zachwyceni bogatym światem zwierząt. Należy dodać, że w malowanych krajobrazach i w czystym środowisku czują się one znakomicie.

Wakacje w Grecji

Wakacje spędzane w Grecji nie mogą być wolne od popularnych trunków, które zna każdy mieszkaniec tego państwa. Dużą sympatią cieszy się między innymi anyżowa wódka ouzo, która jest specjałem wielu mieszkańców. Warto dodać, że trunek może być dość silny, toteż ci, którzy piją go pierwszy raz powinni szczególnie mieć się na baczności. Wódka posiada specyficzny smak, który z pewnością zapamiętują wszyscy turyści. Należy dodać, że podaje się ją przede wszystkim z wodą. Koniecznie musimy spróbować tego wyskokowego napoju. W Grecji będziemy mieli również okazje do wypicia pysznego wina. Warto poświęcić dzień lub dwa na wizyty w okolicznych knajpkach. Z pewnością będziemy zachwyceni zastaną obsługą oraz bogatym menu. Na karcie znajdziemy także wiele trunków, wśród których z pewnością wybierzemy coś dla siebie. Niektórzy ludzie odwiedzają Grecję właśnie z uwagi na możliwość oddawania się licznym degustacjom. Sporo osób potrafi niemal całe wakacje spędzić w uroczych restauracjach, pubach czy barach.

Zatańcz na wakacjach w Grecji

Niemałą rolę dla Greków odgrywa taniec. Warto tutaj wspomnieć przede wszystkim o popularnym Sirtaki, potocznie nazywanym Zorbą. Jego cechą charakterystyczną jest przyspieszenie ruchów tancerzy. Chyba każdy z nas mniej więcej wie, na czym on polega. Grecy często grają Sirtaki, aby umilić turystom pobyt w tym pięknym kraju. Wielu przyjezdnych zakochuje się w jego wyszukanych figurach. Warto wspomnieć, że często są one improwizowane, w czym bez wątpienia tkwi ich urok. Profesjonalni tancerze nierzadko aktywują turystów do wspólnej zabawy. Grzechem byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Każdy, kto spędza urlop w Grecji powinien choć raz zatańczyć zorbę. Wielu ludzi uważa, że w przeciwnym razie wyjazdu nie będzie można zaliczyć do udanych. Jeśli nie wiemy, o co tak naprawdę chodzi w zorbie, powinniśmy poszukać odpowiedzi w internecie. W sieci znajdziemy wiele filmików ukazujących dokładny przebieg tego tańca. Dzięki temu będziemy mieli szansę dokładnie przygotować się do swojego egzotycznego wyjazdu.